Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
20.01.2020, 00:00

Zabudnuté výročie svetového obchodu

Priemerné sadzby taríf sa za štvrťstoročie celosvetovo znížili takmer o polovicu.

Zabudnuté výročie svetového obchodu
Zdroj: Reuters

Keď Svetová obchodná organizácia (WTO) oslavovala v roku 2015 svoje 20. výročie, zorganizovala v priebehu roka viacero grandióznych podujatí venovaných tomuto jubileu. V tomto roku sa 1. januára naplnila štvrťstoročnica organizácie, ale toto výročie ostalo na okraji záujmu. Generálny tajomník organizácie Roberto Azevędo sa obmedzil na skromný článok pod príznačným názvom „25 rokov úspechov a výziev WTO“ na domovskej stránke.


Môžeme uviesť množstvo rozumných a presvedčivých dôvodov, prečo nestrieľa šampanské, no asi najbližšie pravde je, že organizácia sa nachádza v hlbokej kríze a v článku generálneho tajomníka každému svietia viac výzvy ako úspechy. Situácia je koniec konc

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.