Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.01.2020, 12:06

KOMENTÁR: Gretin ohnivý pohľad

Pod vlajkou boja za svetový blahobyt a mier sa v Davose stretáva jedno superego s druhým.

Zimné radovánky svetovej politickej a hospodárskej elity v Davose ma prestali zaujímať asi rok po skončení vysokej školy, keď mi na dílingu jednej malej banky môj jordánsky kolega povedal: „Mário, to sú samé fake views. Pozeraním telky nezarobíme!“ Bol to múdry chlap. Už dvadsať rokov pred Trumpom šípil, že fake news raz dobyjú svet.

Elita sa pod značkou Svetové ekonomické fórum stretne raz ročne, aby družne podebatovala o súčasných ekonomických a sociálnych výzvach sveta. Ministri, bankári, podnikatelia, prezidenti, králi, ale aj aktivisti to majú v lone švajčiarskych Álp radi, nehľadiac na drahotu miestneho kraja.

Aj keď o šľachetnosti podujatia združujúceho svetových lídrov financií a biznisu nepochybujem, mám silný pocit istoty, že v Davose je toho až príliš veľa. Pod vlajkou boja za svetový blahobyt a mier sa tam stretáva jedno superego s druhým.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 48% na dočítanie.

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.